Že netušíte, kde jsou Uherčice? A že je tam úchvatný zámek? Je načase to změnit!
V sobotu 20. září 2025 Vás zveme, abyste objevili toto nádherné sídlo, které po dekádách smutné devastace vstává jako fénix z popela, a užili si den na sklonku léta příjemnými aktivitami – tancem a piknikem v krásném prostředí a milé společnosti.
Zámek Uherčice se kdysi nacházel přímo na cestě mezi Prahou a Vídní, a proto sloužil jako vítaná zastávka pro šlechtické rody cestující mezi svými sídly. Také je nazýván „učebnicí slohů“ – najdeme zde prvky renesance, baroka, rokoka i empíru.
Náš program je příležitostí pro obyvatele zblízka i zdaleka seznámit se právě s taneční kulturou empíru a užít si den v autentickém historickém prostředí. Chcete-li, můžete se akce zúčastnit v dobovém oděvu. Pokud nemáte nebo nechcete, vůbec to nevadí - celý den má být především příjemným zážitkem.
Co vás čeká:
11:00
taneční lekce - základy anglických kontratanců
14:00 piknik v zámeckém parku z vlastních zdrojů nebo zámecké kavárny
odpolední program - prohlídka zámku a parku,
18:30 večeře servírovaná v podloubí zámku
19:30
taneční večer s živým orchestrem v nádherném banketním sále
Můžete se zúčastnit jen
taneční lekce či pikniku nebo jen tanečního večera, nebo mít celodenní vstupenku. Zámecký
park je přístupný zdarma.
taneční lekce / ples: 450,-
Kč
celodenní vstupenka: 700,- Kč
Podrobněji o
programu:
Účastníci se v neformálním prostředí seznámí se základy anglických kontratanců, které pak využijí večer na plese. Na lekci stačí mít pohodlné oblečení vhodné na tanec – dámám doporučujeme delší sukni (max. po kotníky), pánům pohodlné volnější kalhoty. Obuv je nejlepší na ploché podrážce či jen s malým podpatkem - plesové jehly nechte tentokrát doma.
Anglické tance jsou jednoduché, používají vesměs obyčejnou chůzi, krok sun krok či cval stranou, takže je zvládnou všechny věkové kategorie, a i lidé bez předchozích tanečních zkušeností brzy proniknou do těch nejzákladnějších prvků. Taneční program je vhodný pro děti od 12 let. V prostorách zámku bude k dispozici šatna, kde bude též možnost uschovat si věci během dne.
14:00 Piknik - zámecký park nebo rozárium
Piknik z vlastních donesených zásob nebo předem objednaný. Piknik je již příležitostí vyjít si v dobovém oděvu – prostředí zámeckého parku je velmi fotogenické.
Přemýšlíte, co si na piknik vzít? Můžete se inspirovat zde.
18:30 Večeře - Podloubí zámecké kavárny na nádvoří
Zajistili jsme pro vás servírovanou večeři v romantickém podloubí přímo na prvním nádvoří. Večeři lze objednat přes rezervační formulář spolu se vstupenkami, pokud zaplatíte do 14. září.
Celý den vyvrcholí večerem, kdy se na tanečním parketu impozantního sálu setkají účastníci celého dne a zažijí povznášející atmosféru dobového plesu s anglickými tanci a doprovodem živého orchestru. Budou se tančit kontratance z dopoledního workshopu a také některé jednoduché, které se zvládnete naučit na místě. Nemáte-li empírový oděv, nevadí - stačí běžné společenské oblečení. Jen plesové boty na jehlovém podpatku radši nechte doma a vezměte si pohodlnější, na ploché podrážce.
Každý tanec se nejprve ústně zopakuje, nápovědu uslyšíte i v průběhu samotného provedení. Většina tanců je relativně jednoduchá, ale nově příchozím nebo nezkušeným tanečníkům doporučujeme účast na dopoledním workshopu, abyste si večerní zábavu mohli již bez obav užít.