Akce


Každoroční podzimní taneční seminář s Katkou Klementovou završený plesem se blíží, letos jak pevně doufáme proběhne v sobotu 6. listopadu. Tématem letošního ročníku je svět v tanci – zvláště tedy v tom našem, empírovém. Těšit se tedy můžete na tance obsahující různé místní názvy a inspirace z tehdejšího koloniálního – i dnešního tanečního světa.
 
Seminář je samozřejmě vhodný jako pro nezkušené tanečníky, pro které to může být vhodný úvod do anglických kontratanců, tak i zkušené harcovníky, kteří by chtěli oprášit či prohloubit své znalosti nebo protáhnout těla po měsících v lockdownu.
Tance nejsou pohybově nijak náročné. Klidně proto můžete pozvat své přátele a další zájemce o období Jane Austen. Nově naučené i již z dřívějška známé tance si následně užijeme večer na plese. Tam bude před každým tancem provedeno krátké opakování či vysvětlení, aby se mohli zapojit i ti, kteří se nezúčastnili semináře během dne. 
Hudební doprovod nám opět zajistí komorní orchestr Brněnská Camerata.

Předprodejová cena semináře s přihlášením a platbou na účet do 1. 11. je 350,- Kč, vstupenka pouze na ples taktéž 350,- Kč, cena celodenního programu pak 590,- Kč. Pokrývá lektorné, techniku, pronájem sálu a hudební doprovod plesu. Ceny na místě budou vyšší. 
Přihlášení účastníci obdrží jako potvrzení platby podrobné informace včas před seminářem mailem.

Již se stalo tradicí, že většina účastníků večerních plesů přichází v dobových oděvech. Výsledkem je úžasný zážitek v příjemné společnosti, jako bychom se přenesli v čase. Dobové oblečení je příjemným zpestřením, ale pokud vám není dostupné, nedělejte si starosti a přijďte v jednoduchém společenském oděvu, tanec si přesto určitě užijete. Tentokrát můžete navíc popustit uzdu fantazie a vyladit svůj oděv dle tématu akce nějakými dobovými cestovatelskými prvky.

Nelehká doba nám sice klade různé překážky, ale my jsme rozhodnuti postavit se k nim čelem a zvládnout situaci tak, aby akce mohla proběhnout i za dodržení aktuálních nařízení. Proto bude nutné, abyste při příchodu prokázali svou bezinfekčnost všeobecně známými způsoby (očkování, PCR test 7 dnů nebo AG test 1 den, či covid v posledních 180 dnech).

Ubytování pro přespolní účastníky: pokud se před seminářem radši v klidu vyspíte a po protančeném dnu také nechcete spěchat nocí domů, můžete využít například ubytování v nejbližším okolí paláce - Hostel Jacob, nebo osobitý Hostel Mitte, nebo můžete využít Couchsurfing

Přihlašovací formulář naleznete již nyní ZDE, své přátele můžete zvát prostřednictvím přiloženého plakátu k akci nebo též přes FB event. V případě jakýchkoli praktických dotazů nás samozřejmě neváhejte kontaktovat.

Držme si palce a v listopadu na viděnou!


Od září opět probíhají neformální TANEČNÍ VEČERY ANGLICKÝCH KONTRATANCŮ, vhodné i pro začátečníky. Oblíbená příležitost zatancovat si v Brně a okolí, pro zkušené tanečníky, kterým pár plesů ročně nestačí, i pro nesmělé přátele, kteří by chtěli zjistit, čím že se pořád tak bavíme... 
Je to akce civilní, takže neřešte obleky či šaty a přijďte v tom, v čem se vám bude dobře tančit. Bližší informace najdete zde.


Ladies and gentlemen, těšíme se na vás!
************************************************************************
Naše předchozí akce najdete ZDE.