O nás

"To be fond of dancing was a certain step towards falling in love".  
(Jane Austen)

Pokud jste to už někdy zažili, víte, o čem je řeč. Pokud ne... buď vás to ještě čeká, a nebo zůstanete na té druhé straně, nechápavě sledující ty "blázny" v dlouhých šatech a rukavičkách, nebo v tmavých kabátcích, bílých límcích a hedvábných šátcích, jak se pohybují prostorem v plynulých ornamentech, případně pijí čaj nebo punč z porcelánových šálků. Co způsobilo pouhých 6 knih! A za to všechno může... Jane Austen.






Vítejte na stránkách společnosti Jane Austen.CZ, klubu YMCA Brno - jak název napovídá, jedná se o aktivity spojené s obdobím příběhů z knih J.A. (tzv. Regency), konající se na různých místech ČR, především pak v Brně a okolí. To zahrnuje akce taneční (výukové semináře a kostýmované plesy), ale i společenské (čajové dýchánky, literární večery, pikniky). Naší největší akcí je každoroční Empírový den - zážitková událost shrnující mnoho výše uvedeného v jednom dni, v krásné historické lokalitě.



Takže se zde můžete porozhlédnout, inspirovat, a pokud něco vzbudí váš zájem, zúčastnit se. - A třeba se také zamilujete. :-) 






Pokud chcete obdržet zprávy o akcích včas mailem, zapište se do naší databáze přátel vyplněním kontaktního formuláře. Uložte si zároveň prosím adresu info@janeausten.cz do svého adresáře, aby vám naše maily nepadaly do koše.